View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 12 oct 2011, 10:25:08
kisa's Avatar
kisa kisa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Valenii de Munte, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Dukan
Date: 160cm, 70kg
Mesaje: 5.575
Aprecieri acordate: 669
Am fost apreciat(a) de 1.042 ori in 683 mesaje
Implicit Re: Motivational - despre realizarile tale.

Buna! Cred ca ma pot lauda cu ceva schimbari in bine: de exemplu meniul meu zilnic era extrem de dezordonat, acum este structurat pe 3 mese principale: mic dejun ( inainte nu mancam nimic dimineata), pranz si cina pana in ora 18,00. Am invatat sa beau apa. Si cel mai important am invatat sa combin alimentele. Zaharul si fainoasele nu mai fac parte din meniul meu - o sa introduc ceva-ceva in perioada de mentinere - atat cat imi voi permite. Acum sportul nu mai mi se pare o corvoada, ma duc cu placere la sala. Pot sa particip la o petrecere ( si in perioada asta am avut din belsug) fara sa ma simt frustrata ca nu mananc desert sau garnitura de la friptura, sau sa beau un pahar de suc, vin. Ma simt foarte bine! Cred ca in asta consta si secretul: sa te simti bine asa cum traiesti! Kilograme in minus. Numai bine tuturor slabutelor!
kisa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1750 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat