Subiect: Jurnal Sarutza
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 14 oct 2011, 23:49:47
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sarutza

Citat:
Anterior postat de sarutza Vezi mesajul
Ok, dupa aproape un an de cand bantui pe slabute si citesc despre toate si toti, m-am hotarat sa-mi deschid si eu jurnal. Motivul? In sfarsit se pare ca am dat de dieta/ modul de viata care mi se potriveste si voi reusi sa scap de pardalnicele de kg in plus.
Am inclinat multa vreme spre Montignac, dar am deja un colesterol mai mare (ereditar), asa ca parca ma atrage mai mult o dieta in care grasimile sunt interzise din start. In plus, la ultimele analize, mi-au iesit proteinele normale, dar extrem de aproape de limita inferioara, asa ca m-am gandit ca faza de atac de la Dukan imi va de ajutor si-n directia asta. Vitamine oricum iau , asa incat...
Deci, m-am inarmat cu vointa si m-am apucat de Dukan - tocmai am finalizat ziua 1 din Faza 1 cu succes.
Am mancat curcan fara piele, supa de curcan (provenind de la fierberea fiarei, doar cu sare si un pic de piper), iaurt 0% la greu, 1 lingura jumatate de tarate de ovaz, apa regulamentara si ceva pepsi light. Nu mi-a fost foame deloc, n-am poftit la nimic altceva (Pepsi-ul a fost dorinta sotului, dar odata luat, a devenit greu de refuzat - stiam ca e permis in Dukan nefiind cu zahar, nu?). Plimbarea de 20 min. a fost prin magazine la cumparaturile cotidiene, dar da, au fost cel putin 20 minute...
Atat pentru azi, revin maine la raport cu ziua doi...
salutare!!!
bine ai venit in randul slabutelor cu jurnal!!!
multa bafta cu aceasta dieta!!!
noapte buna!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]