View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 14 feb 2010, 20:56:52
iulia2's Avatar
iulia2 iulia2 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2010
Locaţie: codlea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: dieta 1000-1200 calorii
Date: 161cm, 70kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: primul pas

Multumes pentru primire!

Inca nu mi-am propus nimica, stiu doar ca vreau sa slabesc.
Eu nu prea mananc pentru ca nici nu am timp si nici nu imi place mancarea!
Mananc o data sau de doua ori pe zii si numai pentru ca am pofta sa mananc ceva anume.Imi place sa mananc cat mai sarat,nu imi place ciocolata(da,stiu, toata lumea ramane socata), nu imi place inghetata.
Am renuntat la Mc, la pizza(care imi placea cel mai mult),nu beau cafea,nu mai fumez de 3 luni(si nu m-am ingrasat).
Imi plac foarte mult fructele si AM FOST dependenta de pepsi, acum beau doar cand ies in oras.
Mananc foarte putin si ma satur foarte repede.
Mi-asi dori sa merg la aerobic, dar am astm bronsic si nu pot depune prea mult efort, deci ca sport cred ca ramane doar mersul pe jos,si doar cand nu e prea frig afara!
E prima oara cand am probleme cu greutatea si nu m-am ingrasat decat atunci...am ajuns la 74, apoi la 65, iar cu ajutorul examenului de licenta am revenit la 70.
Construcia corpului meu e foarte mica, iar din cauza greutati am probleme cu coloana si cu circulatia periferica.
Si m-ar ajuta foarte mult niste recomandari in materie de diete!
iulia2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1874 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1357 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 583 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]