View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 27 ian 2012, 16:21:02
Alecsandru1977's Avatar
Alecsandru1977 Alecsandru1977 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 aug 2011
Locaţie: Otopeni, Romania
Date: 180cm, 86kg
Mesaje: 175
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Citat:
Anterior postat de mateimatei Vezi mesajul
Bine ai venit. In primul rand sa stii ca te admir pt dorinta de a arata mai bine de a fi mai sanatos. Putini barbati sunt care se preocupa de asa ceva. nu generalizez, dar e destul sa arunci o privire pe membrii slabute si-mi vei da dreptate. L ce dieta te-ai gandit? ce fel de disociata ai tinut? sunt ferm convinsa ca vei atinge greutatea dorita pana de ziua ta. trebuie doar vointa. pe mine vointa nu ma caracterizeaza, dar uite ca saptamanal ea creste cand vad cantarul pe minus. ca si tine, vreau sa ma bucur de copilul meu, sa ma joc cu el, chiar diseara iesim la sanius. Fa-ti un program, respecta-l , respecta-te pe tine astfel si ai sa vezi ca treaba merge alaturi de slabute...succes
Multumesc de mesaj! In momentul de fata nu tin o dieta anume, incerc sa nu depasesc cele 1037 de calorii pe care trebuie sa le inghit zilnic, sau poate ai putem spune dieta faptului ca incerc sa mananc cat mai usor, sanatos, echilibrat...; spre exemplu in fiecare dimineata mananc 100 gr de cereale integrale, fibre, musli... cu 200 gr lapte degresat. Inca nu m-am acomodat 100% cu site-ul, insa curand o sa-mi public meniul zilnic, asa poate o sa reusesc sa primesc niste sfaturi si idei ptr diversificarea meniului. Ieri am reusit sa inghit doar 850 calorii din cele 1037 permise. Programul este cel mai greu de respectat, pe de o parte datorita serviciului, pe de alta parte datorita pustiului care ba vrea acum afara, si tre sa lasi tot.... ba s-a razgandit si nu mai vrea afara, vrea sa se joace in cada/baie...etc. Am reusit insa sa ma trezesc mai devreme si imi pregatesc inainte de plecarea la servici mancarea ptr ziua respectiva. In legatura cu disociata: o zi lactate(branza de vaci dietetica, iaurt usor), o zi fructe, o zi gratar de pui, o zi legume, o zi orez fiert, o zi peste, ... si de la capat!!! Bafta si tie!

PS. Vroiam in seara asta sa beau un fresh de portocale.... insa.... 500 ml = 255 calorii, adica 25% din numarul de calorii de inghitit dintr-o zi (
Alecsandru1977, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2300 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1784 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat