View Single Post
  #41 (permalink)  
Vechi 24 aug 2011, 11:21:30
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Afinutaslim - Pana de Craciun inapoi la 75kg

Hello!!!
Uite k vin si eu pe la tine prin jurnalnu am retinut cum te cheama totusishame to meprogramul de sport suna tare bn dieta...initial suna bine...dar poi am vazut cuvantul disociat...nu imi place si eu una sunt total impotriva dietelor disociate...pt k da e drept se slabeste mult si repede cu ele dar la fel de mult si repede se si pune la loc cand se trece la mancatul asociat...eu am citit foarte mult despre obezitate,slabit sanatos,sport samd...si toate cautarile m-au dus intr-un singur punct...pt noi cei ce am depasit cu mult acele cateva kg in plus nu e nevoie de o dieta ci de o schimbare a modului de alimentatie...eu sunt convinsa k asta e singura cale de a ajunge slab si a ramane akolo...am vazut k ceva schimbari ai facut si asta inseamna k esti pe drumul cel bun dar scriai la un moment dat ceva de 5lingurite de ulei la zi...ulei ar trebui sa consumi 10ml max 20ml la zi si cel mai indicat e sa fie ulei de masline in stare cruda...necesarul de grasimi oricum il asiguri din carne,oua,lapte si alte alimente deci uleiul nu prea isi are rostul...eu una am invatat sa gatesc fara ulei...incearca sa iti faci si un orar pt mese...e foarte important sa ai mese ordonate pt k asa nu risti sa te ia foamea la ore nepotrivite sau sa mananci prima chestie comestibila care iti iese in cale doar pt k nu mai puteai de foame...cred k te-am stresat destul pt inceputasa k bafta multa la killerit kg si o sa te mai vizitez...ahhh si o sa caut akm pe net sa vad programul de sport pe care il faci u...sper sa fie fara topaieli k sa il pot face si eu
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......