View Single Post
  #410 (permalink)  
Vechi 17 apr 2018, 13:53:43
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Multumesc de incurajari! Da.. e bine ca ne mutam si noi la liniste si pace. Si la camin am stat mereu foarte ok, am prins camine frumusele si intretinute, am stat mereu doar 2 persoane in camera. Poate si de asta imi gasesc greut apartament, am standardele destul de sus se pare, dar avem rabdare.
Am vazut astazi un apartament frumos frumos, in zona buna, doar ca nu putem oferi suma ceruta de proprietar... a zis ca e al nostru daca nu ofera nimeni mai mult pana joi Stau cu inima cat un purice pana atunci.
Intradevar, preturile sunt foarte mari in Iasi. Fiind an asa important, am un sprijin destul de generos din partea parintilor, nu ma pot plange. Vor sa am toate conditiile ca sa prind specializarea pe care mi-o doresc si sa fac fata la toate provocarile. Apoi voi vedea, probabil voi schimba locatia cu timpul. Le sunt tare recunoscatoare pentru toate sacrificiile pe care le fac pentru mine, si nu pot decat sa sper ca voi fi la inaltime...
Admit, cu mersul la sala si cu gatitul mi-am mancat destul de mult timp Si sunt cam foarte in urma cu invatatul..dar daca ma vad intr-un locusor frumos si ingrijit, am incredere ca va fi bine.
Sa vad si eu prefixul 5, si raresc sala la 3 ori/saptamana. Pana atunci, zau, nu pot
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (20 apr 2018), butterfly30 (05 mai 2018), lidiuta (17 apr 2018), Un Pai Roz (21 apr 2018), Zoe (17 apr 2018)