Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4202 (permalink)  
Vechi 09 dec 2011, 08:17:30
laurra's Avatar
laurra laurra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Da, este putin mai moale si mai alba. Ai vazut ca in punguta de la magazin, mereu este putina saramura cu acid citric

Caprele... da, sunt mai nazdravane. Mananca frunzulite de pe sus...
Laptele este net superior fata de cel de vaca... Din pacate, eu inca nu am gasit o sursa de lapte de capra...

Am consumat o vreme lapte de vaca bio (evident, din comert) dar eu nu ma impac deloc cu laptele de vaca. Ma doare stomacul, ma balonez... am renuntat sa il mai cumpar... desi imi place

Tu ce mai prepari in casa? Ma refer la branzeturi...?
mai ca mi-ai facut pofta sa-mi fac si eu mozzarella.Ce-i drept nu am cumparat niciodata si nu stiu ce gust are.Branzeturile mi le face mama din lapte prins se aduna smantana si Laptele acru ramas se pune pe foc pana incepe sa se adune apoi se pune in saculet si se lasa sa se scurga de zer.Eu o numesc branza degresata dar nu stiu cat de degresata poate sa fie.O mananc dimineata cu gem fara zahar si parca e placinta ...In ultimul timp am evitat branzeturile stiind ca nu ajuta prea mult la slabitdar sunt surse bune de calciu si proteine, nu?
A si demult vroiam sa zicin ce in ce vad mai des la televizor emisiuni cu subiecte din situl "nostru".Oare sa se inspire de la noi
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat