Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4204 (permalink)  
Vechi 09 dec 2011, 13:17:19
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Buna Slabuta. Nu am probleme su stomacul,sau nu aveam pana acum..... Am dat o cautare pe Mr Goog si am gasit cura asta cu citrice..este pt curatarea limfei. Sper sa nu fie periculoasa......si sa rezist cele 3 zile.....
Ia-o usurel... incearca o zi, vezi cum te simti... daca apar dureri/probleme cat de mici, abandonezi, bine?

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

eu am intrat in atmosfera sarbatorilor inca de la sfarsitul lui noiembriesi ascult si eu intr-una colinde la serviciu, nu ma satur de ele:X abia astept sarbatorile, chiar daca o sa fiu de serviciu....

tu ai inceput pregatirile?macar pe foaie:d curatenia ai facut-o?tii post?te-ai pregatiti sufleteste?:d

eu..pacatoasa...nu am tinut post pana acum.si as vrea sa tin de spatmana viitoare, ultimele 2 saptamani, desi chiar mi-e frica pe de-o parte, din cauza mancaruruilor pe care le implica postul....cand ma gandesc la post, ma gandec la multi carbo...multa faina, etc:d curatenia inca nu am inceput-o, habar nu am cand oi face-o, mai alesc a trebuie sa imi gasesc o zi sa merg si la bunici sa ajut la taierea porcului....
De Craciun vei fi la serviciu?
Pregatiri inca nu am facut, dar in mare stiu ce vreau. Cam cu o saptamana inainte fac toate 'miscarile'

Nu tin post,... din pacate, eu nu pot.
Nu am vazut niciodata cum se taie porcul... nu ma intereseaza neaparat procesul, ci traditia.

Vin si parintii tai de sarbatori?

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Ce faci, Slabuta?
Si tu esti cu colindele? Si eu as asculta intr-una!
Weekendul asta ma apuc de impodobit "bradul", adica un trandafir japonez in ghiveci care cat mine de inalt nu mai cumparam bradut anul asta.
Te pup, o seara frumoasa!
Buna draga noastra mamica

Eu sunt bine, tot, cu colindele Imi strang cateva hainute, niste lucruri, vreau sa ma duc acum prin magazine, poate acolo voi fi mai inspirata pentru cadoul mamei, nici acum nu stiu ce sa ii iau.

Imi plac foarte mult trandafirii japonezi...
Va puteti lua si un brad artificial.

Abia astept sa ne pui pozisoare de la ecograf.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat