View Single Post
  #44 (permalink)  
Vechi 10 iul 2011, 13:18:49
my23ro's Avatar
my23ro my23ro este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 39
Date: 160cm, 60.5kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
buna!
am cateva intrebari ..ce farduri imi recomanzi?
si lacuri?toate care le-am folosit sar repede de pe unghii
zatu de cafea se foloseste pt gomaj sau cafea ?
ms
te-am bombardat cu intrebari
o seara frumoasa


Buna Lacra81.

Sunt multe reguli de aplicare a unui machiaj corect care sa nu iti curga de pe fata si sa nici nu faca fata sa para prea incarcata.
Inainte sa fac cursul de make up eu ma machiam in 10 minute. Acum imi trebuie cel putin o ora fara sa ma grabesc, ca lucrurile sa iasa bine si sa tina.
In privinta ojelor eu le folosesc pe cele accesibile ca pret, si in manichiura care mi-o fac mie si pentru cliente. Iti recomand calduros ojele dela *********. Sunt exceptionale .
In mod normal ar trebui sa aplici intaritor-oja-intaritor. Daca aplici ultimul strat de intaritor , deja e prea mult si sar repede de pe unghii. Alege cand vrei sa pui oja incolora si o pui doar o data pe unghii. La inceput sau la sfarsit.
Eu iubesc foarte mult ojele de la *********. Au culori mate foarte frumoase dar nu asa rezistente ca si celelalte de care ti-am scris mai sus.
Zatul de cafea nu se foloseste cu siguranta la cafea , dar nu cred ca asta ai vrut sa intrebi. Il poti folosi ca si gomaj dar si ca si masca. Eu am gel de dus pentru gomaj si de aceea imi fac masca din zatul de cafea si crede-ma face miracole.
Sa revii sa imi scrii cum ti se par produsele de care ti-am scris si daca le-ai folosit pana acum.
Sa nu uiti ca la un machiaj corect sunt cativa pasi obligatorii de urmat. Daca nu ii stii deja am sa ti spun.
my23ro, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
my23ro, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1579 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1062 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Regulament; 10 iul 2011 at 15:22:58. Motiv: Incalcare regulament: Promovare/Publicitate/SPAM/marci comerciale pana in 30 mesaje