Subiect: Spinning
View Single Post
  #45 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 13:06:06
Katlinette's Avatar
Katlinette Katlinette este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 oct 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Date: 177cm, 62kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Spinning

Cu placere si-ti doresc succes
Cat despre fructele care ingrasa seara (??) poate doar mancate cu o mare bucata de sunca sa ingrase... nu te precipita sa-ti calculezi caloriile la virgula, pentru ca daca faci spinning de 3 ori pe saptamana (ceea ce eu consider destul de dificil, eu fac de doua ori, de ex), atunci corpul tau arde chiar si in repaos. nu zic sa mananci sa dai pe afara, dar pentru cineva care face sport in mod constant, nemancatul poate dauna foarte tare (si nu doar fizic, si ci psihic. creierul tau stie ca nu ai mancat si astfel intervine oboseala, stresul, grija, poate chiar obsesia pentru kilogramele pe care le mai ai de pierdut). Asa ca cel mai bine e incet si sigur, fara excese, fie ele in plus sau in minus.
Katlinette, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2385 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1868 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat