View Single Post
  #452 (permalink)  
Vechi 16 iun 2018, 17:05:58
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
ce frumos, să ai unde să-i primeşti pe ai tăi şi să mâncaţi în familie
baftă mare la examene, şi eu am unul marţi şi-mi ţâţâie o anumită parte a corpului
să ne auzim cu veşti bune la sfârşitul săptămânii.
Da, Zoe, dupa atatia ani de stat la camin chiar am simtit o mare bucurie.. e asa frumos sa am camera mea, unde nu deranjez pe nimeni si pot sa imi fac programul oricum prefer, si unde pot primi musafiri. Voi mai avea ocazia sa iau masa asa , in familie, pe 27..dupa absolvire. Dar atunci voi face si eu rezervare udneva dragut, si clar ma rasfat
Sper ca a fost ok la examen!

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
tinem pumnii stransi si te imbratisez cu drag!
Multumesc tare mult, Adriana! Chiar a fost bine, s-a simtit ca am avut atatea ganduri bune indreptate spre mine!

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Şi azi ai examen, baftă multă!Vine ea, vacanţa, şi pentru tine!
Mii de multumiri! Inca un examen mai am..joi, si gata, gata! Gata sesiunea, gata facultatea. Provocarile nu se termina niciodata, dar macar trag o linie de final peste ceva


A fost o saptamana aglomerata..am mancat in principiu ok, cand am simtit stress-ul cum ma loveste am mancat "abuziv" doar chestii sanatoase. Cantitativ am consumat multisor, dar in afara de vreo 2 felii de paine cu unt de arahide nimic neconform. Ochiometric asa, cred ca inca sunt peste greutatea de la ticker, dar dupa examen voi fi cuminte-cuminte si voi merge si pe la sala, daca ajung la greutatea de acolo pana la absolvire ma declar multumita. Nu sunt departe cu siguranta
E o perioada cu mari emotii. Urmeaza ultimul examen saptamana care vine, si apoi cealalta va fi o saptamana plina de evenimente. Pe 26 e ziua mea, pe 27 festivitatea de absolvire si pe 28 banchetul de final. Ce putin mi-a lipsit sa termin facultatea la 23 de ani, ofof Dar nici ca puteam sa visez vreun "cadou" in sapta manaa cu ziua mea, dupa 6 ani de munca sa ma vad si eu intr-un final purtand toca de absolvire.

Weekend minunat tuturor!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (16 iun 2018), Axenya (18 iun 2018), lidiuta (18 iun 2018), nikytour (16 iun 2018), Zoe (18 iun 2018)