Subiect: Jurnal-Cora
View Single Post
  #463 (permalink)  
Vechi 30 ian 2013, 11:39:58
cora's Avatar
cora cora este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: mures, Romania
Date: 170cm, 93kg
Mesaje: 610
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Cora

azi am reusit sa ma intru pe aici....
nu stiu altii cum sunt, dar eu stiu sigur ca m-am saturat de frig. vreau soare, caldura, miros de verdeata, flori....
mda, e gratis sa visezi, asa ca am voie.
nu o sa zic nimic de dieta, pentru-ca am decis eu pentru mine ca dieta e un moft, ca daca vreau sa slabesc trebuie sa am un alt mod de a ma alimenta, nu doar o perioada, ci pentru totdeauna.
asa ca in ritmul meu, fara asteptari spectaculoase, fara sa ma panichez ca saptamana asta am slabit putin sau deloc, merg inainte.
cunosc o tipa care imi spunea zilele trecute ca nu vrea sa vina vara, ei ii place vremea aceasta inchisa, ca se poate ascunde mai bine sub haine. nu cred ca e un gand bun.
e trist cand vezi oameni relativ tineri, ca se complac asa. asteapta pastila minune, ceaiul minune, dieta minune, ceva/cineva din exterior sa rezolve problema. mda...asta e.


__________________
Jurnal Cora
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-cora-158.html

"Ce ma surprinde cel mai mult la umanitate? Omul. Isi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi isi sacrifica banii pentru a-si recupera sanatatea. Apoi este atat de nerabdator cu gandul la viitor incat nu se bucura de prezent. Rezultatul este ca nu traieste in prezent, dar nici in viitor. Traieste de parca n-ar muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait". Dalai Lama