Subiect: Spinning
View Single Post
  #47 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 13:43:41
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Spinning

Citat:
Anterior postat de goldcharm Vezi mesajul
multumesc de rasp katlinette am fst azi la spinning a2a zi a fst mult mai bine ca prima, si am mancat la 3 o salata de cartofi cu oua..am mers la 6 la spinning pana la 7 si la 8 am mancat o supa :X
sper sa nu fac vreo greseala daca dupa ce vin de la sala de exemplu in zilele celelate mananc doar fructe dupa, pt ca auzisem ca fructele seara ingrasa, da fac de 3 ori pe sapt spinning mereu al aceeasi ora
Treaba cu fructele la mine e adevarata. Acum vreun an si ceva am mers la sala 2 luni si dupa ce veneam mancam doar fructe. Nu am slabit deloc. In timpul zilei mancam mai de regim (fara paine, grasimi sau prajeli si nici dulciuri). Abia dupa 2 luni mi-am dat seama ca fructele seara nu imi erau prietene. Le-am inlocuit cu legume si am inceput si spinning-ul. Rezultatul : 4 kg/ luna.
Asa ca ar fi bine sa urmaresti daca consumul de fructe seara iti permite sa slabesti...
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat