View Single Post
  #476 (permalink)  
Vechi 17 aug 2018, 14:27:18
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Si mie imi e dor de voi, dragele mele! Multumesc ca nu m-ati uitat!
Am fost tare ocupata, si sunt in continuare... intr-un final, mi-am terminat si eu lucrarea de licenta. E printata, predata, prezentarea facuta. Mi-am luat catea zile libere si am mers acasa.. m-am relaxat frumos alaturi de familie. Nepotelul meu e o minune de copil! are un an si 7 luni.. e tare istet si simpatic,veselia si voia buna sunt la ordinea zilei in preajma lui.
De acum ma apuc serios-serios sa invat pentru rezidentiat. Sunt tare in urma, asa ca de regula laptopul meu sta intr-un sertar si am zile intregi in care in nu il scot de acolo.. asa ca intru mai rar sa va citesc. Voi incerca sa intru macar o data pe saptamana, totusi Mi-e tare dor sa stau mai mult pe aici!
Ca si pauza de la invatat, incerc sa ajung cate 30 de minute la sala, macar de 3-4 ori pe saptamana. Nu lucrez tare mult, dar simplul fapt ca ma pun putin in miscare ma energizeaza si imi imbunatateste starea de spirit. Daca reusesc sa ma mentin pana la rezidentiat sunt o fericita! mai sunt fix 3 luni,de astazi..
Sper ca sunteti bine, va trimit o imbratisare mare!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (17 aug 2018), lidiuta (17 aug 2018), nikytour (17 aug 2018)