Subiect: Jurnal DanielaDa
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 29 apr 2012, 21:13:41
DanielaDa's Avatar
DanielaDa DanielaDa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal DanielaDa

Citat:
Anterior postat de Anca M Vezi mesajul
Văd că ştii ce ai de făcut, trebuie pus şi în aplicare neapărat. Ştiu că e greu, şi mie îmi este greu uneori să mă abţin de la anumite mâncăruri. Dar şi când reuşesc, sunt foarte mândră de mine ziua următoare, pentru că mă gândesc că pot. Dacă am putut o dată, asta e dovadă că voi putea în continuare. Şi tot abţinându-te, îţi va intra pur şi simplu în reflex după o perioadă. Vei spune ,,nu'' fără să stai pe gânduri măcar. Cel puţin asta mi s-a întâmplat mie, şi sunt foarte mulţumită - fiindcă ştiu cât de greu a fost să zic ,,nu'' la început. Mult succes! Şi ţine minte că determinarea ţine de psihic. Vine din interior şi de tine depinde dacă o controlezi sau te laşi controlată.
Ai dreptate, cu cat rezistam mai mult cu atat mai mult curaj prindeam . Multumesc pt. incurajare.
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]