View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 20 mai 2012, 13:45:38
AceSS's Avatar
AceSS AceSS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Dieta Beverly Hills
Date: 163cm, 113.9kg
Mesaje: 432
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta Beverly Hills ( cea veche)

Citat:
Anterior postat de fit4life Vezi mesajul
Nu vreau sa te supar...dar nu e cam restrictiva dieta asta? Adica mai bine de o sapt mananci numai fructe si apoi reintroduci fff incet si putin din alte grupe alimentare. Iti dai seama cat de tare iti privezi organismul? Plus ca or fi ele fructele sanatoase, dar au si destul de mult zahar, ori dieta asta cere un adevarat exces de fructe. Ca sa nu mai vorbim ca ai aproape 0 proteine pentru prima parte. Nu crezi ca e mai bun un regim echilibrat cu putin din toate in cantitati moderate plus sport? Probabil ca o fi mai rapida dieta ta, dar chiar merita riscurile?
nu prea mai am ce pierde... am incercat, dar daca nu am un program fix nu pot... am incercat si diete echilibrate

am observat ca daca combin alimente nu slabesc....daca tin diete fara fructe slabesc..dar nu suport lipsa fructelo

cu asta ma simt bine...nu zic ca e cea mai sanatoasa...pentru mine asta e buna... m-am saturat sa arat cum arat...peste 12 zile termin liceul si la festivitate voi arata din nou ingrozitor..ca si acum 4 ani...dieta asta ma face sa ma simt bine, sa nu ma mai stresez din cauza greutatii...nu o voi tine la infinit...1 data( daca ajung sa o termin ) si atat...am nevoie sa ajung pe la 90 de kg ca dupa aceea imi recapat o parte din increderea pe care am pierdut-o..

pana la 14 ani faceam cate 5 sporturi pe saptamana...in fiecare zi altceva...aratam super...cand m-am ombolnavit si am trecut in cealalta extrema... nu cred ca mai are rost sa continui..

multumesc pentru comentariu!

era doar o sugestie dieta...eu impartasesc cu restul experienta mea...nu incerc sa conving pe nimeni sa tina aceasta dieta
__________________
Jurnalul unei fete stresate

Răspuns cu citat