View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 21:33:02
StefaniaXtr's Avatar
StefaniaXtr StefaniaXtr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Stefanai XTR - o mamica fericita

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Felicitari pentru casuta, draga Stefania!
Sa iti traiasca minunea de baietel!Cu ajutorul lui Dumnezeu si cu tratamentul sunt increzatoare ca va fi bine!
Sa ai spor si succes in drumul ales impotriva kilogramelor in plus!
Te pup!
Multumesc mult Happy girl!
Sunt sigura ca toate se vor rezolva cu ajutorul lui Dumnezeu.
si eu imi doresc sa scap de surplusul de kilograme si sa nu ma mai intorc la ele (poate doar in caz de o noua sarcina).
Si eu te pup.

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

salutare!
bine te-am gasit in casuta ta!
felicitari pt minunea de baietel! am vazut poze!
si eu am avut ceva probleme la primul copil , am scapat de bubite si piele uscata cu bai cu apa de tarate (fierbeam apa cu tarate ,o strecuram si apoi ii faceam baie in apa respectiva)si sapun cu extract de galbenele de la Klorane!
speram sa treaca repede!
Sa stii ca si eu il spal tot cu apa de tarate , dar nu il dau si cu sapun de la klorane deoarece am luat de la Topfer niste tarate la care nu este indicata folosirea in acelasi timp cu sapunul.
De cand il spal cu tarate au inceput sa mai dispara bubele.

Citat:
Anterior postat de sophia80 Vezi mesajul
buna Stefania, bine te-am gasit
ti-am lasat un comment si la album, dar iti scriu si aici...
incearca si cu Aderma Exomega de care ti-am zis eu, poate scapa saracutul de el de bubitele alea.

si cu bepanthen crema poti sa ii dai pe la gat, subrat, dupa urechiuse daca are.
al meu pitic facea dermatita de la apa calda direct de la robinet si de cand am inceput sa ii fierb apa pentru baita si sa ii dau cu aderma exomega nu am mai avut niciun fel de probleme
daca si tu ii faci baita cu apa de la robinet, incearca sa fierbi apa inainte si o racesti cu apa plata, sau pui in sticle apa fiarta si racita.


cu talusul.... multi bebelusi se nasc asa din cauza ca nu au spatiu suficient in burtica.
si David are talus valgus, poate ti-au zis de la spital ca trebuie sa ii faci niste exercitii speciale la laba piciorului zilnic si in momentul in care o sa poarte incaltaminte, sa il tii in casa cu pantofiorii inversati in picioare
sau sa ii cumperi incaltaminte cu talonet

pupici, sa treaca bubitele la puisor cat mai repede
Multumesc Sphy pentru coment, le-am vazut si am raspuns.
Si eu fac masaj special la picoare, in plus i-am pus si niste atele gipsate, iar cand va incepe sa mearga o sa-i dau incalrati cu talonet (mi-au adus veri mei din SUA 1 pereche si imi vor mai trimite).
Pupici si tie si lui David