View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 02 iun 2012, 06:16:25
Adelina Mihaela's Avatar
Adelina Mihaela Adelina Mihaela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 mai 2012
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Dieta personalizata
Date: 160cm, 57.3kg
Mesaje: 67
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Despre experienta unei gurmande tinere :D

Good point, ar trebui intr-adevar sa adaug la iaurt sau la lapte niste cereale, fulgii de ovaz am inteles ca sunt buni nu?
As vrea sa imi spuna slabutele veterane daca fac vreo gresala in meniul de azi, la micul dejun. Avand in vedere faptul ca nu o sa ma intorc acasa decat in jurul pranzului, si o sa consum cateva calorii pe drum, am optat pentru ceva mai consistent decat ieri.

Pana cand o sa imi procur eu cereale m-am gandit sa adaug in cateva lingurite de crema de branza proaspata, alte lingurite de tarate de ovaz
Mai am si niste ceai de tei indulcit cu o rondica de orez expandat, doua oua fierte micute (dar am pastrat din ele doar un galbenus), si o rosie. N-am mai mancat oua de cateva zile de asta mi-am permis



Edit : Hopa, am uitat sa mentionez ceva. Calculatorul spune ca sunt in total 238 de calorii
__________________
Perseverance is the key to all your wishes. ->->-> ~Jurnalul meu~
Adelina Mihaela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1952 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 661 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Adelina Mihaela; 02 iun 2012 at 06:30:10.