Subiect: Medic de familie
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 16 iun 2012, 13:30:48
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Medic de familie

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Pai te duci lacare vrei si ii spui ca vrei sa fie medicul tau de familie - iti trebuie o adeverinta de la servici ca esti angajata si platesti CASS. In principiu e bine sa intrebi colegi, priteni cine e multumit de medicul lui - ca are timp sa te primeasca cand ai nevoie, ca respecta programarile si nu te tine pe la usi cate 3-4 ore si sa fie aproape de munca sau de casa - ca sa nu bati drumuri de aiurea.
Citat:
Anterior postat de madalinafrincu Vezi mesajul
eu am fost la medicul pe care l-am vrut si el s-a ocupat de tot, eu am semnat o cerere...si gata ! plus o adeverinta ca mi se plateste CAS de la serviciu..e relativ simplu!
Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Eu am medic de familie la un lant de clinici particulare. Nu sunt cei mai straluciti medici dar imi convine ca nu e prea greu sa obtin o programare si imi da trimiteri pt tot ce se poate deconta (analize pe care le fac tot la ei in clinica) in functie de ce am nevoie. Clinica se numeste Anima (tine de sensiblu) si are sucursale mai prin orice sector (eu ma duc la cea din Victoriei),
Ca sa ma inscriu mi-a trebuit adeverinta de la servici ca platesc cass-ul si am completat acolo un formular
Multumesc fetelor pentru raspunsuri.
Eu vreau sa am un medic de familie la o clinica privata, la care am mers pana acum pentru diversi doctori.
Dar vad ca nu este nimic complicat.
Luni o sa ma prezint la ei.

Se deconteaza toate analizele sau doar cele generale de sange?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat