View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 05 mar 2010, 22:19:07
kore's Avatar
kore kore este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Odense, Danemarca
Vârsta: 35
Date: 170cm, 71.3kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Kore -Jurnalul meu...Vreau si POT!!!

hm...am ajuns la concluzia ca nu exista dieta perfecta pt mine pt ca am incercat cateva, dar dupa dupa 2 zile nu am fost in stare sa ma mai uit pe un meniu prestabilit, numai de la gandul de dieta ma ia ameteala
asa ca am decis: o sa inventez proprie mea dieta!
pt ca traiesc far far away nu am acces la tot ce mi-as dori din tara, asa ca imi mai trimite mami cate una, alta... ceaiuri si pastilute
Planul e urmatorul:
  • In fiecare zi iau cate o pastiluta de crom care ma ajuta foarte mult cu pofta de dulce
  • In fiecare seara inainte de culcare beau un ceai antiadipos...pot sa-i scriu numele? care ma ajuta foarte mult cu constipatia (DA! sunt o constipata din cele mai rele, ieseam afara de 2 ori pe sapt si atunci cu tipete si plansete in baie-de unde m-am ales si cu hemoroizi)
  • Nu pot sa fac foamea,iar daca incepe stomacul sa planga dupa mancare in maxim 15 min ma ia ameteala si nu mai pot sa ma concentrez, deci am zis ca nu o sa fac foamea!
  • Micul dejun e cea mai importanta masa a zile, de aceea nu plec de acasa fara sa mananc
  • Inainte de cine o sa iau o pastiluta de Pinno Slim care imi umple stomacul si dupa nu mai am loc decat de un pahar de laptic sau o mini salata
  • beau cat mai multe lichide. Stiu ca nu o sa ajung sa consum 2 litri de lichide zilnic dar ma chinui cum pot
  • daca mi-se face foame intre mese beau un ceai
  • nu plec niciodata de acasa fara un fruct si un baton de musli....sa nu cumva sa ma apuce foamea si sa nimeresc in primul fast food
  • mananc fructe si legume zilnic
Am inceput aceasta "dieta" pe 18 ian dar am avut o saptamana pauza in febr de ziua mea, pt ca tati nu s-a abtinut si mi-a trimis bomboane bune si eclere si lichior de ciocolata dar pana acum am slabit 9 kg fara sa ma infometez zic eu pt ca: NU suport sa imi aud stomacul plangand si urasc senzatia de foame
pap 1,5 kg de morcovi saptamanal si 2 kg de fructe
beau minim 1 l de lapte saptamanal si un l de iaurt
la mic dejun mananc de obicei cereale "naturale" zic eu, adica fara zahar, coloranti sau alte alea plus un fruct, lapte/iaurt si eventual un sandwitch
seara mananc salata sau alte legume preparate light, niciodata oua sau branza
mananc saptamanal branzica, oua, carne, legume si lactate
eu cred ca nu procedez gresit doar ca odata ce ma vad mai slabutza uit de unde am plecat si cad prada ispitelor
kore, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]