View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 06 mar 2010, 14:21:28
Jane88's Avatar
Jane88 Jane88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 160cm
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Jane88 : "VREAU..."

@suzume: multumesc pt primire!
ceai verde? o sa incerc, pt ca imi place mult sa beau ceai cu lamaie in general, nu cred ca o sa am probleme cu el.
interesant subiectul tau cu pachetelul pt facultate. si mie imi este greu, mai ales acum cand trebuie sa mananc la pranz ceva...
noi avem la subsolul facultatii un "club", o cantina sa zicem, bine dotata, curata smoking free si am inceput sa merg acolo cu fetele sa mancam.
ele isi cumpara de acolo (mancare gatita, nu fast food-uri, au o bucatarie f bine dotata), eu imi aduc de acasa ceva, ca sa respect dieta asta de 13 zile.
pana acum a fost ok si nu am gustat din mancarurile lor. e bine pt mine ca nu prea imi place sa mananc in public si in nici un caz singura.
asa, ne strangem 3-4 intr-un colt si mancam. e bine ca avem o fereastra de 2 ore cam in fiecare zi...

@riky: multumesc
pana acum cu dieta asta e ok... nu prea stiu cand sa ma cantaresc..
de vreo 2 zile nu s-a mai miscat acul la cantar desi nu am mancat nimic in plus fata de ce era in meniu (in afara de ceaiul ala, dar era fara zahar!)
cat de des ar fi bine sa ma cantaresc? nu am unul electronic, asa ca nu am de unde sa vad macar 100g ca dau jos si sa zic: eh, e bine si atat!...
legat de alergat: mi-ar place, o sa-ti trimit un mesaj pe la sfarsitul lui martie! sa vedem daca o sa ne potrivim la orar...
sper sa inceapa in curand adevarata primavara.

@ianna: multumesc!
nu prea imi place grapefruit-ul... dar in general mananc multe fructe, legume.
o sa ma uit mai bine in sectiunea "calorii" ca sa vad ce fructe sunt mai "bune" ca altele.
pestele... am avut o experienta urata cu el in copilarie (era sa ma innec de la un os) si de asta l-am tot evitat de atunci.
dar mama e un fan al lui, asa ca gust/mananc mereu atunci cand mi-e pofta vazand-o pe ea mancand.
cum am zis, nu elimin de tot carnea/pestele/ouale ci le consum in cantitati foarte mici, "prelucrate" sau "ascunse" atunci cand mi-e pofta sau nu le pot evita: salata cu file de peste maruntit, porumb fiert si ceapa rosie cu iaurt ca dressing sau pachetele mamei la cuptor - ou in coca si umputura pe baza de carne.
ceaiul acela a fost fara zahar! ma gandeam ca am facut rau pt ca nu e mentionat in dieta si zice acolo sa-l respect add litteram. eh...
de masurat, inca mi-e "frica". chestia e ca eu nu prea arat cate kg am, sau cel putin toate fetele pe care le-am intrebat imi dau mai putin.
poate sunt ele prea dragute! sau poate si pt ca de felul meu sunt agitata, zapacita si nu prea stau degeaba... nu stiu.

@all: ma bucur ca v-ati facut timp si pentru mine. multumesc
deocamdata e totul ok cu regimul. ma enerveaza ca simt miros de mancare "adevarata" in jur, dar asta e...
sper sa treaca repede cele 9 zile ramase, ca sa pot sa mananc cam ce vreau eu...
o sa incerc sa nu-mi fac un regim fix pe zile, insa o sa notez caloriile si o sa incerc sa includ si gustari printre mesele principale..
voi reveni, inca nu mi-am facut un plan clar, astept sa vad daca pot termina regimul asta mayo.

gata pauza, am ajuns de putin timp acasa si ma asteapta o sapt grea la facultate..
mai vorbim sigur marti seara, ca e ziua 7, in care nu o sa mananc nimic la pranz. bine ca am o zi plina si nu cred ca-i voi simti lipsa..
spor cu dietele voastre!
Greutatea este incorecta. Jane88, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].