Subiect: Squishy's Diary
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 25 iul 2012, 21:06:54
Stephanie's Avatar
Stephanie Stephanie este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 mai 2010
Locaţie: Tara Slabutelor, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Sanatoasa
Date: 180cm, 75kg
Mesaje: 777
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Squishy's Diary

Buna!Te rog sa lupti pana cand visul tau va fi realitate!Si eu trec prin aceeasi chestie:m-am ingrasat din toamna 30 de kg.De la prea slaba am ajuns la prea solida.E trist.M-am lasat usor usor de sport,am mancat paine,dulciuri in exces si am avut niste probleme.Eu credeam ca solutia este mancarea si ca doar cu ajutorul ei pot sa imi rezolv problemele.Acum ma conving ca nu e asa.E groaznic sa nu poti purta hainele care in urma cu ceva luni iti erau putin largi si stiu cum e sa te uiti in oglinda si sa fii nemultumita.Apoi sunt cei din familie,prietenii care incearca sa te puna pe treaba si uneori te supara(neintentionat).Ingrasatul e o chestie pe care trebuie sa o evitam.Ma lupt zilnic cu metabolismul meu lent,cu acea constituie para care nu ma avantajeaza si cu tentatiile.E greu,dar fii mereu motivata.Fa-ti abonament la aerobic(stepul e cel mai distractiv si mai solicitant deopotriva) sau fa exercitii acasa.Nu regret cei 5 ani de aerobic si cei 13 ani de ski,ci
faptul ca neglijenta din anumite momente m-au facut sa arat asa.Incearca sa faci sport zilnic si sa ai o alimentatie echilibrata,cum a zis si Irina(coco23).Succes!Nu esti singura in aceasta situatie!
__________________
Jurnal http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/flawless-jurnal-stephanie-4023.html

Two years ago I tried for the first time.The results were absolutely amazing.Now,I am trying for the second time.It seems hard,but nothing is easy.Nothing can stop
ME!So let's forget all those bad days and hope for the better!Welcome,new life!


Stephanie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2427 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 619 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]