Subiect: Jurnal Anonim
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 07 aug 2012, 09:09:42
anonim09's Avatar
anonim09 anonim09 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iun 2012
Locaţie: Other, Romania
Vârsta: 37
Dieta: None
Date: 161cm, 56kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit W2

Buna dimineata.
Tocmai citeam ultimul post si am realizat ca saptamana trecuta mi-am incalcat propriile promisiuni. Am mancat dulciuri din comert.
Am si uitat ca trebuie sa tin dieta.
Am citit de cea personalizata, asa ca acum incerc macar sa tin macar regulile de baza ...

Facand o recapitulare a ultimii saptamani, nu a fost chiar asa de rea.
*M-am impacat cu prietenul meu ( a recunoscut ca a gresit ) si am realizat ca tin la el mai mult decat credeam; iar acum ne merge destul de bine.
*Am fost acceptata pe un nou post, in alt oras ... destul de departe; job-ul este foarte bun, acum astept oferta financiara sa vad daca pot face pasul asta, insa o sa trebuiasca sa renunt la multe, schimbarea fiind foarte mare: job nou, oras nou, fara prieteni, fara cunostiinte ... Ei ... ma descurc eu cumva.

Pentru saptamana aceasta : fara dulciuri sau mancare fast food din comert, maxim 1 inghetata pe saptamana si minim 30 minute de mers(exercitiu fizic)/zi.
anonim09, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1468 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 951 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]