Subiect: Nu mi-e foame...
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 08 mar 2010, 16:37:54
Supergirl's Avatar
Supergirl Supergirl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Scarsdale
Date: 161cm, 51kg
Mesaje: 312
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Fetelor!Nu mi-e foame:(...

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
nu vrei sa papi nu ca nu poti

la scoala pe papa fructe ! nu fruct...adica 3 mere..sau mere si banane..ca doar nu ai o singura pauza

in drum spre scoala un sandvis fara paine... sau o cana cu lapte in timp ce t e imbrac ...sau un castronel cu lapte si cereale
Huh?Sendvis fara paine?Poti sa fii mai explicita,te rog?
Cat despre atingerea nr de 1000 de kcal...si eu am aceiasi problema.Ideea e ca daca fac asa cum spui tu cu fructe in fiecare pauza,la un moment dat ma simt prost pt ca am impresia ca am mancat mult prea mult.Incerc totusi sa nu scad prea mult sub 1000.Maxim 750-800.Bine...asta cand nu mai intind mana dupa vreun drops,un patratel de ciocolata..
Impossible cred ca cea mai buna varianta pt micul dejun atunci cand te grabesti sunt cerealele.Sunt consistente si nu iti ia mult timp sa le pui intr-un bol cu lapte si sa le mananci.Sau ai putea sa incerci s ate trezesti cu 10 min mai inainte.
__________________
Just never forget to be dexterous and deft,
And never mix up your right food with your left.

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-cry-2534.html
Supergirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1347 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 573 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat