Subiect: Jurnal alinush
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 09 mar 2010, 17:01:39
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit re: Jurnal alinush

Citat:
Anterior postat de alinush Vezi mesajul
buna fetele...va cam urmaresc de vreo 2 sapt..in special m'a impresionat poveste lui ali.lumi...e super ca a putut slabi atat de mult..de vreo doua sapt am incercat si eu sa renunt al paine,prajeli,dulciuri..etc..recunosc..am cam avut mici scapari in weekend(e cel mai greu atunci)...da nu prea am fct sport..si nu se cunoste nimic pe mine..mi se pare chiar ca m;am ingrasat..de fiecare data cand ma privesc in oglinda..am un obicei prost..ma trag de cap...ma vad din ce in ce mai grasa...oare eu chiar nu pot reusi?..nush ce sa mai fac..admir toate albumele slabutelor....e fain cand vezi atataea fete care au reusit..
eu mai am si o problema cu mama..de fiecare data cand incerc sa'i spun ca tin o dieta..ea..spune ca am incercat atatea si tot nu am reusit..ce ami fac acum..da tot timpul am critica ca's grasa..si imi spune ca ar trebui sa fac cv sa slabesc odata...
si sper sa reusesc de data asta...de maine ma bag pe sport..am fct si azi putin...da de maine ma bag intens...
...si sper sa am ajutati si voi slabutelor..cu sfaturi cv.....

probabil dietele incercate au fost dintre dietele minune si chiar daca ai fi incercat ceva mai sanatos nu te-ai tinut de ea, asa-i?

eh ..pai hai sa schimbam atitudinea

in primul rand - felicitari!

felicitari ca nu te dai batuta! si felicitari pentru primii pasi!

cel mai usor si frumos se slabeste la inceput cand incepi sa renunti la mancarea nesanatoasa - paine, ulei, prajeli, grasimi, sucuri, zahar, dulciuri

introduce un min de 2 L apa/zi (cu sau fara zeama de lamaie)

imprieteneste-te cu sportul de min 3 ori pe sapt a cate 30min-1 ora...poti incepe cu ceva mai usor...gen mers domol si mers vioi...pilates.... dupa care poti trece la sporturi gen start walking program, dansuri si tae bo

nu astepta minuni...nimeni nu a slabit 6 kg intr-o zi.... nici macar intr-o sapt sau o luna... exceptand cazurile de boala grava !

ai rabdare cu tine si cu organismul tau... si cand mai calci stramb ... si mai papi dulcuri... fa mai mult sport

Succes

Citat:
Anterior postat de alinush Vezi mesajul
as avea si o intrebare...stiti cumva cum se poate slabi al brate..am incercat cu sticele de jum de kg umplute cu apa(ca nu am gantere)..da dupa ce ma renuntat(si am fct doar 2 sapt)..parca m'am dezvoltat mai tare...si am auzit ac nu e bine sa faci ca te dezvolti urat..da cum as putea slabi altfel la maini?...
pupici:*:*
parerile sunt impartite...

dar eu te-as sfatui sa incepi cu greutatile dupa ce slabesti vreo 3-4 kg ...mai bine pune accent pe dans/ cardio intai ...si apoi le poti combina pentru modelare
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]