View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 24 sep 2012, 18:05:39
nicole333's Avatar
nicole333 nicole333 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:

Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Bruxelles, Belgia
Vârsta: 31
Dieta: Personalizata..
Date: 168cm, 74.5kg
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnalul nicole333

Asa ca intr-un timp relativ scurt,de cateva luni,dupa ce m-am chinuit cativa ani sa slabesc si sa ma mentin.Asa ca socul a fost puternic cand am constatat DIN NOU 86 kg.Asta a fost acum un an si jumatate,in care am descoperit siteul acesta,si care m-a ajutat ENORM in lupta neincetata cu kg.Nu am mai cazut in extrema cealanta de a slabi nesanatos,si am luat la puricat siteul in aflarea unui ajutor,si pot spune ca am gasit mai mult de atat,am gasit o maaare gasca de fete,care au toate acelasi tel.Sa fie frumoase,sa aibe un stil de viata sanatos si sa-si castige increderea in ele prin tot ajutorul acestui site.La fel o sa fac si eu,si o sa ma intorc la dieta mea de suflet,si care mi se potriveste ca o manusa..Rina.Am mai slabit odata cu ea,10 kg in 3 luni de zile cu toate ca de multe ori calcam pe alaturi,dar am facut foarte mult sport,5 zile din 7 cate o ora jumatate la sala,poate chiar 2.Acum nu mai am posibilitatea sa fac atata sport,dar am cd-ul lui Carmen Bruma,care mi se pare foarte bun,si sper sa-mi fie de mare ajutor,mai ales ca nu mai vreau sa calc pe langa,poate ca a doua oara e cu noroc.Asa ca o sa vin zilnic aici cu meniurile,si o sa vedem ce se va intampla.
nicole333, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2037 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1520 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1004 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]