View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 13 mar 2010, 12:27:52
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Conversations With The Fat Girl

Citat:
Anterior postat de black Vezi mesajul
Buna

Numele meu este Oana si sunt o fata grasa. Povestea mea este super simpla. Am fost un bebelus grasut, copil grasut si am continuam in stilul acesta. Sunt o mare lenesa, sport nu fac. Imi pierd entuziasmul imediat a 2a zi dupa ce incep o activitate. Tocmai de aceea am decis sa-mi fac un astfel de jurnal. Poate imi va mentine motivatia.

Eu acum sunt in clasa a 12a.. si urmeaza balul.. Obiectivul meu este ca pe 14 iunie sa am 65 de kg. Bine ideea este ca eu nu vreau sa slabesc doar de dragul unei rochite frumoase, insa deja au aparut problemele cu sanatatea. Plus anul acesta voi intra la facultate si chiar nu imi doresc sa fiu din nou fata grasa din clasa/cursul X.

anyway.

13.03.2010 - 1.68cm // 90 kg
Hello Oana, organismul tau este tanar si poti slabi si repede si frumos, trebuie doar sa respecti niste principii. Trebuie sa limitezi numarul de calorii aprox la 1200 pe zi, sa nu scazi sub 1000, ca sa nu creada corpul ca il privezi de mancare si sa intre pe flacara de veghe, ca atunci vei slabi si greu si cand vei manca iar normal, vei pune dublu. Cele 1200 de kcal sa fie de buna calitate: fructe, legume, cereale paste si orez integral, carne slaba, pe cat se poate fara paine si fara dulciuri. Incearca si treaba cu mierea si scortisoara daca ai chef (o gasesti la mine in jurnal - pag 114). Sa stii ca taie pofta de mancare. Si neaparat sa faci sport, si daca faci doar 20 de min zilnic, este suficient sa iti creasca metabolismul. Incearca Jillian Michaels 30 days shred, eventual timp de 3 luni si sa vezi ce rezultate bune vei avea (doar 20 de min zilnic). Paulla (Jurnalul Paulei) face JM si a slabit foarte bine in prima luna.

Si cel mai important, nu te descuraja repede, chiar daca nu vezi imediat rezultate, ele nu vor intarzia sa vina. Orice ar fi, trebuie sa treci prin treaba asta. Si la final sunt convinsa ca vei ramane la un stil de viata asemanator cu "dieta", pentru ca te face sa te simti bine.

Multa bafta si sa te vedem in rochie de banchet sexy
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina