View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 04 nov 2012, 16:42:52
Foolishearthling's Avatar
Foolishearthling Foolishearthling este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 ian 2010
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 161cm, 59kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Never going back to that lifestyle again! - Foolishearthling

Mersi mult CrisetenO ca m-ai vizitat!!! E un inceput cu dreptul!
Nu stiu ce sa zic, am avut niste variatii destul de nebune dintr-a 12 pina acum, si sincera nu sunt mindra de ele. Sunt constienta ca trebuie sa maninc in fiecare zi, dar oricum, am facut si infometari gen post negru cite 5 zile, am facut si excese enorme.
In timp, am ajuns la concluzia ca trebuie sa maninc echilibrat, cite putin din de toate.
Cit despre 47 de kg, ma simteam cel mai bine acolo ... dar lasa sa fie si 50, sa mai las, asa vroe 3 kg de rezerva.
Problema mea sunt sesiunile, adica zilele cind stau toata ziua inchisa in casa si invat. Enervant, frustrant si te trage toata ziua la mincare. De asta am zis ca incerc sa tin Dukan, pentru ca imi permite sa maninc cit vreau din anumite categorii de alimente, si ma tine satula... oricum sa maninc excesiv nu pot, pentru ca totusi,are si stomacul meu o capacitate limitata.
Stiu ca e bine sa ai ceva sanatos care sa te tenteze CrisetenO, acum e perioada de "reorientare" ...
Programul meu zilnic e scoala, in fiecare zi. Sunt studenta in anul 5 la medicina, si am scoala (adica spital) in fiecaer zi... de la opt dimineata pina dupa masa pina la 3-4. Seara ma duc la sala, de la 6 sau 7 cite o ora. Si de doua ori pe saptamina am cursuri de germana!!!! de care sunt entuziasmata, pentru ca vreau sa invat germana.
Si avind asa program e cam greu sa imi gatesc singura (sincer, nici nu sunt fan a gatitului in camin), am noroc ca maica'mea ii dispusa sa imi mai trimita o data pe luna ceva pachete cu mincare ( care le pregateste strict la indicatiile mele).