Subiect: Jurnal de Nutty
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 28 ian 2013, 22:06:45
Nutty's Avatar
Nutty Nutty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2013
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77.5kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de Nutty

Buna fetelor, multumesc de oprire in jurnalul meu si de sfaturi. Totusi, tin sa mentionez doua lucruri.
1. Caloriile chiftelutelor nu au fost subapreciate, au fost calculate in functie de totalul de pe cutie (nu sunt facute in casa).
2. Eu am tinut o vreme o dieta keto, care cere foarte multa grasime. Acum sunt in curs de a schimba spre o dieta mai clasica, una care tine cont de calorii si nu de procent grasimi vs proteine si carbs. Totusi, ca sa nu-mi aiuresc organismul de tot (ca oricum l-am aiurit destul in ultima vreme), timp de o saptamana voi pastra primele mese ale zilei mai grase un pic, iar seara voi baga carbohidrati sanatosi, sa-l reobisnuiesc. Asadar nu ma certati pentru grasimi inca

Eu apreciez orice sfat, nu ma intelegeti gresit, dar vreau sa intelegeti ce-i in capul meu de mananc asa momentan
__________________
A fi slaba nu inseamna rezolvarea tuturor problemelor. Dar cu siguranta va usura "load-ul"
Nutty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2000 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1483 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]