Subiect: Jurnal Adella
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 19 iun 2009, 15:35:01
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Smile Re: Jurnal Adella

Ms mishutza de sfaturi ,dieta asta a Nicoletei Luciu o tin doar de luni,pana acum am tinut alta dieta pe care si eu o consider mult mai sanatoasa,dar corpul se obisnuise cu ea si slabeam cam 1k pe saptamana ,oricum aceasta cura o voi tine doar 2 sapt dupa care revin la prima.
Aceasta e dieta pe care am tinut-o 1 luna si am slabit in jur de 7 kg
Luni,miercuri,vineri,duminica
-mic dejun - o portocala
-pranz- piept de pui la gratar sau fiert(100gr)+200 gr maxim de castraveti sau rosii sau ciuperci(ideea e sa aiba putine calorii)sau ardei etc
-cina -un iaurt cu 0% grasimi 200ml maxim,si un ou fiert
Iar marti,joi,sambata
-mic dejun- un mar
-pranz la fel
-cina -salata de fructe(tot cu putine calorii),eu de exemplu mancam o portocala sau un mar in loc de salata si binenteles 200 ml de iuart 0% grasimi
M-am simtit bine cu ea,fara sa ma simt slabita sau ceva,si vad ca nici aceasta dieta nu mi-a facut probleme pana acum ,cum simt ceva in neregula renunt la ea si revin la prima.
Ideea e ca pe 15 iulie tre sa plec la Tulcea sa-mi iau masurile ptr rochia de mireasa,vreau sa ajung la 45 kg pentru a-mi permite sa jonglez cu 2-3 kg mereu ,ca doar cantarul e prietenul meu
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]