Subiect: Jurnal angieee
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 12 mar 2013, 15:53:22
angieee's Avatar
angieee angieee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: nu mai mananc dupa 22:00
Date: 167cm, 51kg
Mesaje: 78
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 11 mesaje
Implicit re: Jurnal angieee

Citat:
Anterior postat de redeeadoo Vezi mesajul
Buna dragutza eu sunt Andreea, am vazut subiectul postat de tine, si am zis sa iti dau cateva INDICATII, mai exact iti recomand cateva carti, si site-uri
Comb in Area Alimentelor Si Digestia - Steve Meyerowitz
Studiul China
poti intra pe site-ul cristelei georgescu gasesti informatii foarte utile, deasemenea Cornelia Marin, Ligia POP, astea sunt ca repere- ele au o alimentatie vegetariana,(chiar raw-vegan) nu inseama ca e neaparat sa fii ca ele, dar principiile sunt sanatoase, eu inca nu am renuntat la carne, dar acolo am gasit retete, indicatii, informatii cat mai structurate pentru o viata sanatoasa si nu neaparat diete
te pup si o zi frumoasa

Buna Andreea,
Iti multumesc mult pentru sugestii!!! O sa incerc sa citesc azi cat mai mult, din pacate am observat ca Steve Meyerowitz recomanda suc de fructe//fructe si la pranz si seara, iar eu nu pot sa consum fructe decat pe stomacul gol
As vrea sa am o alimentatie vegetariana, dar acasa nici vorba de legume sau de alimentatie sanatoasa, acasa gateste mama soacra numai bunatati pentru baietii ei si eu nu ma pot abtine si infulec mai mult decat ei:-|
Dupa principiile lor cartofii prajiti neaparat mai au nevoie de cascaval ras si alaturi multa carne.. si celelalte preparate treb sa aiba mult ulei si carne pt gust.. si intr-adevarat totul are gust, din pacate pt mine, care-s ff pofticioasa
Oricum trebuie sa ma informez mai mult si poate asa o sa reusesc sa ma abtin mai mult
Inca o data MULTUMESC si te mai astept si cu alte sugestii oricand ai timp
O sa scriu si in jurnal ceea ce ma ajuta din cartile si articolele sugerate de tine
O zi frumoasa iti doresc!