View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 09 apr 2013, 20:07:59
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere-Lauragirl

Citat:
Anterior postat de Lauragirl Vezi mesajul
Buna Adina,si eu ma bucur nespus de mult sa te cunoscsi mai ales ma bucur tare mult de raspunsul tau:* Intradevar programele lui Shaun T sunt geniale!Mai adineaori am terminat unul din ele,Hip Hop Abs si simt ca am ami multa energie decat inainte Acuma as vrea sa incep si cu Brazil Butt-Lift si ma intreb daca as putea oare sa le fac ambele in aceiasi zi?In legatura cu rasfaturile ocazionale din timpul dietei se mai intamplau dar foooarte rar si chiar si atunci recompensam prin sportSi tare mare problema am ca m-am incurcat de tot cu regulile astea de combinatii dintre carbo-proteine,-glucide-proteine,etc. >.< ca nu mai stiu nici eu ce combinatii sunt bune si care nu...Oricum cred ca la pranz voi manca o mancarica de linte pe care am facut-o ieri si chiar a iesit buna^^,apoi la cina voi vedea,o sa postez mai spre seara restul meniului
Unde iti calculezi caloriile de obicei?
Daca pana acum nu ai mai facut programe de genul asta, s.ar putea sa iti fie putin dificil la inceput, dar daca iti place, nu vad de ce nu sa le incerci.E foarte important sa le lasi muschilor din cand in cand cate o zi sa se odihneasca si sa alternezi cat mai mult workout.urile pentru a nu.i obisnui cu acelasi tip de exercitii.
Tie ti.as recomanda mai mult pilates.ul pentru ca desi nu arde foarte multe calorii, iti sculpteaza muschii. Cu cardio poti sa o lasi mai moale la mentinere. De 2, maxim 3 ori cred ca e ok sa faci pe saptamana, dar in rest incearca sa fii cat mai activa si in restul zilei nu doar cand faci sport.
E si normal sa fii confuza in privinta combinatiilor alimentare. Uite, am sa iti dau un exemplu care pe mine m.a lamurit. Poate ai auzit de Mihaela Bilic. Este nutritionist, iar intr.un interviu spune ca painea se poate manca cu orice, chiar si cu proteine de calitate ( piept de pui, spre exemplu) sau alimente mai grase ( gen branza), pe cand Montignac sau alti nutritionisti privesc combinatiile astea mai rau ca junk food.ul.
E posibil ca unele combinatii nepotrivite sa afecteze ritmul in care cineva slabeste si atunci da, merita sa te concentrezi mult si pe acest aspect. Dar cum pentru orice studiu si afirmatii exista pareri pro si contra, cel mai bine e ca tu sa experimentezi si sa decizi ce ti se potriveste.

Citat:
Anterior postat de Lauragirl Vezi mesajul
Deci...revin cu restul meniului de azi:
Gustare 1:o jumatate de grepfruit
Pranz:o portie de linte(despre care spuneam anterior)+6 biscuiti mici dietetici
Gustare 2De aici m-a luat valul) 15 discuri mici de orez expandat cu cioco
Cina:40g de urda,2 biscuiti cu cereale,o cana lapte degresat,3 biscuiti fara zahar,6 rondele de orez exp cu cioco
Mi-e rusine de mine,sa incep ziua asa de bine si de sanatos si sa o termin asa>.<
Maine o sa fiu foarte stricta daca azi m-am cam scapat de prea multe ori
Maine ar trebui sa mananci ceva mancare Incearca sa adaugi in meniurile tale zilnice legume, proteine si grasimi sanatoase.Stai linistita si nu te pedepsi pentru astfel de momente fiindca in felul asta doar iti provoci mai mult stres!
Răspuns cu citat