Subiect: Slabute eleve
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 14 apr 2013, 18:16:38
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Slabute eleve

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
hello ! si u sunt in clasa a11a si fac dimineata orele, imi e mult mai usor asa decat anul trecut cand faceam dupa-masa .. desi atunci am slabit cu muulta ambitie, imi luam la pachetel un fruct sau un sandwich, in funtie de zile .. seara mancam pe la 8 cand ajungeam ceva mai light: salate in principal .. iar apoi treceam la sport .. nu stiu cum reuseam, ca acum n`as mai putea seara sa fac

in fine, acum mie imi e mai usor sa slabesc cand e scoala .. avand in vedere ca suntem doar 4 fete in clasa si niciuna nu isi cumpara de la magazin prostioare .. deh, cred ca tin si ele la silueta, sau nu stiu eu imi iau cate un mar la mine sau uneori daca nu imi e foame nu mananc nimic .. de obicei se intampla asta cand avem ore mai putine sau chiulim asa iau MD acasa, pranzul cand vin de la scoala, gustare si cina .. iar sportul tot dupa-masa .. cand am chef de obicei in intervalul 15:00-17:30 dau randament maxim
sii imi place cand se incalzeste afara, primavara si toamna sa nu mai iau autobuzul si sa ma duc pe jos
Super ca poti merge pe jos Conteaza lucrul asta foarte mult. La mine ar fi prea mult de mers...Vreo 12 km.
Daca as avea bicicleta poate m.as duce, dar si atunci...As ajunge fleasca la scoala fiindca imi place sa merg repede. Altfel n.as avea atatea semne pe genunchi de cand eram mica
Citat:
Anterior postat de Lauragirl Vezi mesajul
Buna fetelor! Sincer mi-e imi e mai greu sa tin un regim sanatos asa cu scoala asta,pentru ca ma trezesc dimineata,reusesc sa iau MD acolo e OK,la gustare imi iau un fruct si trebuie sa-mi pun si ceva papica reala ca de nu eu mor de foame pana la 14 De obicei imi puneam un sandwich cu branza,dar m-am saturat deja sa mananc sandwich-uri si as vreau sa mananc cat mai putina paine posibil Deci aici trebuie sa gasesc o solutie,apoi ajung acasa si imi iau doar o gustare pentru ca deobicei nu am timp pentru ca trebuie sa plec sa o ajut pe mama la servici,dar inainte termin ce am de facut la scoala. Si atunci vin acasa pe la 5-6 iau cina,dupa ma duc si eu pe afara cu prietenii,mai iau o gura de aer pana pe la vreo 8-9 si atunci vin acasa si mai fac niste treburi prin casa,dupa ma culc pentru ca ma simt tare obosita .
Acuma in vacanta mi-a fost foarte usor cu sportul pentru ca dimineata am energie mai multa decat seara cand ma simt extenuata si nustiu cum sa ma organizez sa pot face macar 30 minute.O scot pana la urma si pe asta la capat
MD.ul il iei tot la scoala? Chiar asa, Laura, in ce clasa esti? 8a, 9a?
Daca nu ti.e rusine, ti.ai putea lua la pachet o salata. La mine la scoala, colegii isi iau de la chioscuri cartofi prajiti, pizza, sandvisuri gigantice, fornetti si unele colege mai vin si cu prajituri la caserola, de acasa.
Alte alternative de gustare mai sunt iaurturile de baut, laptele batut, batoanele, ciocolata, napolitanele si biscuitii- toate fara zahar
Dar nu cred ca daca mananci 2 felii de paine pe zi, te ingrasi. La slabit poate s.ar pune problema sa te mai abtii de la paine, dar din moment ce nu asta e scopul tau, you've got no worries
Acest membru apreciaza mesajul lui Adina14:
Lauragirl (14 apr 2013)