Subiect: Jurnalul Anne10
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 16:50:51
Anne10's Avatar
Anne10 Anne10 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Ramasesem ca in august 2012 (in Franta) aveam 72 de kg. Cand am ajuns acasa le-am spus alor mei ca gata trebuie sa slabesc si sa incercam sa nu mai luam dulciuri (maxim o prajitura pe saptamana). Planul meu era bun doar ca ai mei parinti care nu prea aveau probleme cu greutatea nu au fost de acord "nu mai putem sa avem cate un dulce in casa ca ti tu regim; pai poti sa te abti tu doar ca esti mare nu mai esti copil"; fetelor care sunteti mai pofticioase de fel stiti ca nu conteaza varsta cand ai "ispita" langa tine iti vine sa o manaci pe toata o data. In octombrie 2012 am plecat inapoi in Romania. Imi propusesem ca gata de acum o sa reusesc.Am incercat sa manac mai putin, sa fac mai multa miscare, dar parca ma enervam ca nu apareau rezultatele mai repede, erau zile cand nu aveam chef sa manac nimic, iar altele imi venea sa bag frigiderul cu totul in mine . Si asa mai scadeam cate 2-3 kg iar mai puneam pe mine. Pana in prezent cand noroc ca v-am cunoscut pe voi (1 aprilie 2013) (imi pare rau ca nu mai devreme ). Dar ma bucur si acum ca v-am gasit (mai bine mai tarziu decat niciodata ). Si de acum in colo sper sa fie toate bune, si sa reusesc sa slabesc usor dar sigur (sanatos). Poate o sa-mi fac si cateva prietene pe aici cu care sa ma sfatuiesc la bine si rau; poate reusesc sa ajut si eu pe cineva cu vro vorba buna ceva!
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Anne10:
Axenya (15 nov 2013), Danutzza (20 mai 2013), rozica1965 (24 apr 2013)