View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 04 iul 2013, 18:07:37
ElenaelenaIrina's Avatar
ElenaelenaIrina ElenaelenaIrina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 aug 2012
Locaţie: Orastie, Romania
Dieta: personalizata
Date: 160cm, 49.9kg
Mesaje: 72
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 19 mesaje
Implicit Re: Nu reusesc sa ma tin de treaba!

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul
Gandeste.te ca sportul te poate ajuta sa iti reglezi si apetitul sau cel putin sa te " convinga" sa faci alegerile corecte. Daca stii ca te asteapta o sesiune intensa de sport, parca nu iti mai vine sa mananci prostioare ( zahar, fainoase, mancare grasa, etc).
Exact cum a spus si Laura: incearca sa gasesti ceva pe gustul tau. Sunt o MULTIME de programe pe care le poti incerca, dintre care cele mai multe le gasesti direct online, pe youtube, la un click distanta de ceea ce urmaresti tu de obicei!
Daca te astepti doar la un abdomen plat, fii sigura ca il poti obtine doar prin dieta, dar nu te astepta sa vezi un six-pack aparand peste noapte fara putina munca
Sportul nu te ajuta doar sa slabesti, e excelent pentru sanatate si poate sa devina foarte usor un adevarat hobby.
Fara suparare, dar se pot gasi usor scuze ca sa nu il practici. Asta cu zodiile chiar m.a facut sa rad .
Incepe si cu 10-15 minute in fiecare zi, iar apoi o sa iti doresti singura sa maresti la 30 poate si mai mult. Iti garantez ca nici nu vei simti cat de repede o sa treaca!
Buna Elena,stiu cum ,nici e nu eram tare buna prietena cu sportulce sa-i faci,pur si simplu nu-i in sangele meu sa imi placa sportul Si eu am cautat muuulte programe si incercam sa le shimb des ca sa nu ma plictisesc dar degeaba...Eu acum fac calendarele lui CasseyHo de la POPpilates,care imi plac foarte mult si sunt singurele de care nu ma plictisesc.In fiecare zi ai alta grupa de muschi pe care ii lucrezi si alte videouri noi si interesante!Mai ales ca e foarte amuzanta in timp ce faceti workout-urile deici sigur nu te plictisestiUneori daca simt ca imi piers din motivatie ma gandesc la celelalte programe incercate si cat de boooring erau,si imi revinDar tu cum ai reusit sa scapi de burtica daca nu faceai sport,te-ai infometat?Oricum ar fi tine minte,mananca sanatos si tine capul sus!Daca chiar vrei ceva,o sa se implineasca


Multumesc mult fetelor! Acum chiar m-am ambitionat si o sa ma tin de treaba! O sa revin aici in fiecare zi pentru a posta ce sport am facut, cat si alte detalii... Multumesc!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui ElenaelenaIrina:
Lauragirl (07 iul 2013)