Subiect: Jurnal Ale
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 18 aug 2013, 16:48:26
alke's Avatar
alke alke este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: Hunedoara, Romania
Dieta: niciuna
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 12 mesaje
Smile Re: Jurnal Ale

Multumesc mult de mesaj ..apreciez! chiar apreciez! sunt o persoana care foarte greu isi exprima in cuvinte trairile si sentimentele...
Da,a gasi echilibrul! De asta avem nevoie toti si toate nu doar in alimentautie ci si in celelalte ocupatii,pasiuni...si asa vom trai fericiti,multumiti si cand 'om fi batrani sa ne bucuram de viata pe care am dus'o..

Si mie mi-a lipsit consecventa pentru 2 ani.. De aceea sper sa reusesti sa te autodeterminezi in implinirea tintei tale! Nu te mai gandi la cate kg ai de dat jos...sau cate ai dat.Eu nici nu am cantar prin casa..maine incep a 6 a saptamana de cand am un stil de viata sanatos si ma bucur cand incerc vechi haine care zaceau prin dulap nepurtate de luni bune..si vad de la 1 saptamana la alta ca incap din 'ce in ce mai bine' in ele..

Pe mine m-au motivat foarte multe fete care au conturi pe tumblr si posteaza idei de mancare,poze cu ele..cum au reusit sa slabeasca,si chiar imi doream din iarna sa traiesc un stil de viata nou.

Multumesc mult pentru toate cuvintele frumoase si sper ca asa cum ai spus tu,niciodata sa nu renunti la ceea ce iti doresti!Si iti mai doresc sa ai puterea sa reusesti!!

Cu drag,

Ale
__________________
Never give up! Just do it!
Jurnal Ale --> http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1290627
Idei --> http://forum.slabute.ro/slabuta/alke-imagini-4957.html
alke, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui alke:
diana87 (18 aug 2013), just21 (18 aug 2013), lavinia elena (18 aug 2013), marry10 (18 aug 2013), Rallara (20 aug 2013)