Subiect: Axenya's Diary
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 31 oct 2013, 12:38:24
Axenya's Avatar
Axenya Axenya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: Axenya's Diary

Am luat micul dejun. paine prajita cu putina branza si smantana, sunca de curcan si rosii. Acusi la gustare mar si nuci. Da, medicul mi-a scris o lista cu alimentele interzise pentru colesterolul meu, printre care si galbenusul de ou, am voie la 2 oua fierte pe sapamana, nimic prajit, fara sosuri si organe, doar file.. si trebuie sa am grija sa nu depasesc 250 colesterol ptr 24 de h. un ou are in jur de 220...Bineinteles ca nu am sa fiu drastica, azi spre ex, am mancat smantana care are un pic de colesterol. Tikerul meu trebuie intradevar modificat, as vrea sa slabesc in jur de 8 kg in 4 luni, aprox 0,5 kg pe sapamana, asa cum mi-a indicat si medicul de familie.Am cateva pulpe de pui prin frigider, mai tarziu cred ca am sa le fac la cuptor cu cateva legume pe gratar.La cina... inca nu stiu, daca o sa am timp poate fac un bors moldovenesc fara prajeala...
M-am ingrasat din nou pentru ca am renuntat la tae-bo, toata ziua stau cu fundul pe scaun si nu am avut grija sa ma mentin, iar de ce sa nu dau vina pe iubi , ca e mai usor, e un gurmand si pofticios , azi sau maine vom face impreuna saramale cu urda pentru el si vrea si zahar caramel cu susan si nuci. Bineinteles ca am sa gust si eu din sarmale, dar..doar am sa gust..nu am sa manac
Multumesc tare mult de raspunsuri, ma ajuta orice idee, orice sfat, orice replay, sau tras de urechi, imi aminteste de scopul meu, venind aici si discutand cu voi

Ultima dată editat de Axenya; 31 oct 2013 at 12:49:24.
Răspuns cu citat