View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 23:30:36
iuni's Avatar
iuni iuni este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: -, Germania
Vârsta: 39
Dieta: inca nu stiu
Date: 180cm, 127kg
Mesaje: 105
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Perseveranta.Incredere.Radare

Citat:
Anterior postat de alimo Vezi mesajul
Bafta multa, ambitie nesfarsita si nervi de otel iti doresc! Ce dieta vei urma? ti-ai facut vreun plan...?
multumesc pt urari! chiar am nevoie de multa ambitie si nervi din oteul de cea mai buna calitate..ca va dura ceva si nu va fi usor.

dieta pai....nu as vrea sa ii pun un nume, fiindca din start ar trebui sa urmez niste reguli, iar la mine nu prea functioneaza partea cu .. constrangerea de la ceva. uite tocmai am citit cartea doamne Bilic si mi se pare de bun simt.ORICE DAR CU MASURA. acum sigur ca la graficul pe care l-am socotit eu... nu se prea aplica findca teoria asta e pt bataie lunga, mai lunga decat as vrea eu

in concluzie, pot sa spun ca deocamdata am dieta: orice dar cu masura, si la plan.. momentan nu m-am apucat de sport, lucrez la capitolul "rabdare"

si numai asa ca o paranteza...ca sa va dati seama care e gradul meu de rabdare in prezent ( tinde vertiginos spre 0) cititi mai cu atentie titul jurnalului meu ,,,am scris RADARE in loc de RABDARE, am mancat "b-ul" de PREA PUTINA, repet, rabdare. asa ca probabil atunci cand va vezi ziua cand voi putea sa ma tin de cele 3 ( sa le spun aliate), atunci voi fi un "eu" asa cum imi doresc
__________________


Nu devenim fericiti peste noapte, ci la capatul unui drum parcurs zi de zi cu efort si rabdare . Fericirea se construieste ceea ce presupune stradanie si timp. Pentru a fi fericiti trebuie sa stim sa ne schimbam pe noi insine


poza de before-after (prezent-viitor)


Acest membru apreciaza mesajul lui iuni:
rozica1965 (20 feb 2014)