View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 15 mai 2014, 10:33:39
siberia's Avatar
siberia siberia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Date: 155cm, 61kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Greutate foarte mare dupa nastere, help!

Buna,
si eu am trecut prin aceeasi situatie, cand dupa nastere am ramas cu 14 kg in plus, in conditiile in care sunt si miniona. Si vorba aceea "alaptatul ajuta mult la slabire" la mine nu s-a adeverit. Cam un an jumate am ramas cu aceeasi greutate, pana cand nu am mai putut practic :aveam 2 burti si pieptul lasat. asa ca dupa ce m-am documentat un pic prea mult, am ales sa tin dieta cu paine "slabesti mancand", pe motiv ca nu vroiam sa slabesc imedita cu una din multele diete existente, vroiam ceva de durata , practic un stil de viata. in felul acesta am intrat pe site-ul cu acelasi nume, slabesti manacand si am ales una din viarentele de slabit. In momentul de fata, variantele nu mai exista pe site, dar daca doresti pot sa iti dau detalii. nu e mare lucru, dar respectarea catorva principii reprezinta tot spilul. Poate ca sunt persoane care au tinut aceasta dieta si nu sunt multumite, tocmai pentru ca au luat-o ca pe o dieta. Nu , nu e o dieta, este un stil de viata. Practic am reusit in 5, 6 luni sa scap de cele 14 kg. asta inseamna in medie cam 2, 5 kg pe luna. Am mancat de 3 ori pe zi cu 2 gustari. Stomacul mi s-a mai micsorat, nu mai imi era foame oricand si pofta de dulce mi-a fost satisfacuta. Prin urmare, dupa mine nu a fost mare lucru, doar rabdare, pentru ca rezultatele au fost in timp. Deci nu este o dieta cu rezultate imediate, ci in timp si in felul acesta obiceiurile sanatoase se implementeaza mai bine si devin un obicei.
spor la slabit si crede-ma ca oricine poate slabi cu putina voita si dorinta si....cunostinta.
siberia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1424 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 907 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat