View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 21 aug 2014, 09:35:49
alinutzik's Avatar
alinutzik alinutzik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Mancare sanatoasa si sport
Date: 157cm, 57.2kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 418 ori in 292 mesaje
Implicit Re: Ghidul slabutelor "avansate"

Din moment ce m ai citat imi permit sa si raspund. In primul rand eu nu sunt “slabuta avansata” si nici nu am figuri de mare cunoscatoare in d ale nutritiei/sportului. Iar parerea pe care mi am exprimat o in topicul care “te a pus pe ganduri”, mi o mentin. Dincolo de cuvintele dure, ideea din spatele textului e aproape aceeasi, iar scopul meu nu a fost de a fi rautacioasa. Dupa multe mesaje rabdatoare/ prietenoase/ cu sfaturi/ cu argumente, toate luate in ras si negate, un mesaj mai dur si spus mai verde in fata poate fi chiar motivant. Poate a mers, poate nu. In general sunt de parere ca nu ar trebui sa asteptam ajutor de la ceilalti decat dupa ce facem tot ce ne sta in putinta pentru noi ( ca pana la urma nu pot eu sa mananc salata ca sa nu se ingrase Vuvuzela ) , iar din acest moment problema ei este minima. Este genul de problema de care poti scapa atunci cand vrei tu, este ca atunci cand vrei sa te lasi de fumat. Vrei cu adevarat asta, nu mai fumezi, ATAT DE SIMPLU ESTE, nu este nevoie de 12 pagini scrise pe un forum si cateva persoane care sa se puna in cap pentru problema ta.
__________________
Jurnal ALINUTZIK
alinutzik, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1170 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui alinutzik:
butterfly30 (21 aug 2014)