View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 28 dec 2014, 21:53:29
roxy04's Avatar
roxy04 roxy04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 31
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04~Noua Casuta

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
daca vrei bebelus, poate ar trebui sa te motiveze mai mult. in primul rand f greu ramai gravida din cauza greutatii. nu mai zic de complicatii, sau ca nu poti naste natural. si ceza la grasime, e ff crunta,. vb din experienta. durerea dureaza ff mult, si recuperarea, plus ca nu mai poti face sport calumea macar 6 luni.
si la greutatea asta operata sa te misti sa ai grija de bb e ff greu.
vreau si eu sa slabesc, desi incerc de mult. si e de 3 ori mai greu sa slabesti dupa ce ai bb.nedormitul noaptea ingrasa. stressul e si mai mare. alaptatul. stand acasa cu copil, si fara sa lucrezi, sunt f multe. eu de abia astept sa incep servicul, sa ma mai eliberez de stress cu copilu. schimb activitatea. si evident fac efort fizic.
trebuie s alucrez mult si la alimentatie. si sper anul asta sa scad si eu, .
eu nuc red ca de atatia ani pe site nu ai nici o idee cum sa slabesti,. sigur stii, trebuie doar sa pui in practica, sis a te tii.
nu trebuie sa faci schimbari f drastice la inceput. macar cateva si tot se va observa
dar pt asta, trebuie sa scrii f des aici, nu o data pe an.
da jess ai mare dreptate in tot ceea ce spui, sunt constienta ca o sarcina acum cu atatea kg pe mine va fi mult mult mai grea, eu mereu mi-am dorit sa fiu o mamica slabuta si sexy alaturi de un bebe frumos, nu sa fiu grasa si indesata si sa nu imi pot tine bebele in brate de burta...ai dreptate poate sunt constienta si stiu ceea ce este de facut dar...nu stiu parca stiu atatea lucruri ca nu stiu cu ce sa incep...imi este si greu pentru ca sunt si la munca, lucrez si schimbul 3 si este mai complicat dar o sa incerc sa schimb alimentatia sa fie una cat mai sanatoasa, pentru inceput as vrea sa scriu meniurile aici pe site sa am o evidenta la ceea ce mananc, chiar daca imi va fi greu sa am o evidenta la ceea ce mananc la munca voi incerca dar nu garantez ca o sa fiu super exemplara, sper sa am sustinere din partea voastra pentru ca o vorba face multe, multumesc!
pentru inceput o sa renunt la cola cat de mult posibil, si sa scriu tot ceea ce mananc (dar dupa sarbatori)
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,