View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 15 iun 2016, 12:10:35
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal de nou inceput

Citat:
Anterior postat de miaumiau Vezi mesajul
Salut draga J,

Azi ma simt cam moale si vulnerabila. Am multe ganduri si nesiguranta pentru viitor motiv pentru care nu reusesc sa ma odihnesc prea bine. Problema mea cu mancatul nocturn nu e nici pe de parte rezolvata, dar incerc sa aleg variante sanatoase, chiar daca orele sunt total nepotrivite. Si cum nu am dormit mai multe de cateva ore, ma simt epuizata.
Iar la mine primul trigger pentru binge e oboseala. Asa ca dau vina pe oboseala pentru prajitura pe care am mancat-o mai dimineata. Ziua unei colege la serviciu si nu am refuzat deloc.
Scriu ca poate asa devin mai responsabila si sa previn mentalitatea de 'totul sau nimic' si sa o dau in bara in restul zilei, ci sa ma rezum doar la prajitura avuta deja, cu atat mai mult ca azi trebuie sa fiu cuminte ca maine e raportul saptamanal.
Asa ca draga J, tine-mi pumnii!

Poate revin mai tarziu!
E bine ca ai mancat prajitura dimineata...seara ar fi fost mai grav(de aici rezulta faptul ca nu inteleg de ce Rina ne pune sa mancam seara dulce) !
Cat despre slabiri si reingrasari.......toate am trecut prin asta ! Nu esti singura ! Suntem aici sa ne sustinem una pe alta......si daca ai participa mai des la discutii,ar fi si mai bine!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
miaumiau (15 iun 2016)