View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 18 mar 2019, 10:18:15
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Buna, dragile mele! Multumesc de vizita si de incurajari!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Anca, welcome back! Cred ca noi suntem tipul care toata viata o sa fim in lupta cu kg. Si sunt perioade in care reusesti sa te tii de treaba si perioade in care o dai naibii.
Ce plan de bataie ai?
Eu inca mai sper sa nu fie asa. Adica eu chiar sper ca va veni si pentru mine ziua in care voi fi slabit, voi fi ajuns unde vreau si nu mi voi mai bate joc de munca mea.Problema e ca am avut perioade de succes, am slabit destul de mult dar NICIODATA nu am ajuns la cele 52 de kg la care visez din 2009. Si e cam trist, pentru ca asta spune un lucru tare nasol despre mine.
Dar totusi, toata admiratia pentru tine. Acum cativa ani buni plecam cam de la aceeasi greutate. Tu cam te ai mentinut la 60 sau sub. Eu am tot pus. As I said, nesimtita! Bine, cred ca e mai mult de atat..poate si mici depresii pe care nu vreau sa le admit si chestii dintr astea. Dar chiar si asa, tot nu se justifica.

Problema e ca nu am un plan clar de bataie. Miscare fac cam de o luna si ceva. Dar constant , am sa zicem cam doua saptamani. O alternare intre Turbo Jam si Functional Training. Beleaua e la mancare. Nu reusesc sa ma mobilizez. Nu reusesc sa mi impun ceva si sa ma tin de treaba. Ori sunt cuminte toata ziua si seara o sfeclesc...ori o sfeclesc pe parcurs. Cert e ca o ard aiurea. Mi am propus sa reduc carbohidratii, sa nu mai beau sucuri. Deloc. De niciun fel. Si sa nu mai mananc dupa o anumita ora. Cam gandul asta ma incearca de vreo 2-3 zile. Sa vad daca imi iese astazi. Ca stiu ca cele mai grele zile sunt primele 3-4.


Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
bine ai revenit Mika me, cu bune cu rele noi suntem aici si te mai asteptam cu ce ti-ai pus in plan sa reusesti
cel mai important e sa fim sanatosi si trebuie sa luptam pentru asta
Multumesc, adinico!! Sper sa reusesc!

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
welcome back!
Era si timpul
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
adinico (18 mar 2019), butterfly30 (18 mar 2019), Rallara (28 mai 2019), Zoe (18 mar 2019)