View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 12 apr 2010, 10:22:42
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: jurnal-oana si ionut

Citat:
Anterior postat de albu Vezi mesajul
buna tuturor...de ieri suntem la dieta...am vointa, sustinere(din partea voastra) si concurenta(sotul-neloiala -pentru ca am citit ca barbatii scapa mai repede de kilograme)
am citit mult si acum stiu ca nu trebuie sa ma mai arunc orbeste intr-o dieta si nu mai cred nici in pastilele minune...stiu ce inseamna efectul yo-yo de vreme ce l-am simtit pe pielea mea de cateva ori...

asadar...ieri am mancat o singura farfurie de salata orientala si putin tortstiu ca tortul nu trebuia dar ...ei, ca la inceput...

azi...micul dejun il cam sar pentru ca nu mananc atunci cand sunt singura acasa...nu imi place....pranzul cred ca il sar si pe ala...pentru ca suntem invitati la cv si am luat niste piept de pui ca sa facem pe gratar...
stiu ce scrie la carte...3 mese pe zi +2 gustari dar azi nu pot sa ma indop...mai stiu si chestia cu farfuria unica asa ca sper din suflet sa fie bine...
va pup si ne auzim maine...

Ce mai faci?
Vad ca ne-ai parasit ..te asteptam aici ..sa stergi prafuletzul din jurnal si sa ne spui ce ai mai facut
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]