Subiect: Jurnal anairam
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 13 apr 2010, 10:00:15
ANAIRAM's Avatar
ANAIRAM ANAIRAM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 370
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal anairam

Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
Bine ai venit! De acord cu ce a scris riky.
Sfaturi:
- renunta de tot la prajeli - chiftelutele alea presupun ca nu erau fierte...;
- inlocuieste cascavalul cu ceva mai dietetic - branza proaspata, sau branza ricotta...;
- papa la pranz mai bine, nu doar fructe; fructele sunt pentru gustare; poti sa-ti faci o supa de pui cu legume, chiar si cu cartofi sau paste (nu amandoua!) daca doresti si poti sa mai papi si felul doi - un gratar cu o salata sau chiar cu piureul de cartofi pe care il papi seara (preparat fara smantana sau unt grase) sau paste, sau orez, desigur, in cantitati mici 9cam 3 linguri);
- seara cat mai dietetic - gratarul si salata sunt cele mai la indemana alegeri; renunta la cartofi, paste, paine, orez (astea se depun binisor seara);
- mai poti introduce una sau doua gustari intre mese compuse din fructe sau ce-ti place tie (alune cam 20 grame, 1-2 patratele de ciocolata, etc);
- mananca un mic dejun mareeeeee - asta nu se depune si nici nu iti mai e foame peste zi.
Eu cam asta fac si slabesc binisor.
Pupici!
ms mult pt sfaturi
eu am o mica mare pb...la masa de pranz nu pot manca ceva f consitent deoarece sunt la serv si tb sa mananc ori fructe,ori lactate, adica mancaruri negatite
am sa tin cont de faptul sa nu mai mananc carbohidrati seara insa daca dupa ora 18 nu mai manac nimic si fac si abdomenele tot se depun cartofiorii fierti?
ca prajiti nici nu ma gandesc si nici nu ii combin cu carnea decat cu putina branzica...cu toate astea am sa evit sa mananc seara carbohidrati