View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 17 iul 2009, 00:05:52
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit re: Jurnal Daphne - Vreau sa ajung la fosta greutate ce am avut-o pana in februarie 2009!!!

Citat:
Anterior postat de Daphne Vezi mesajul
M-am ingrasat intr-o luna 5 kg si persista sa stea linistite pe corpul meu!
Pana in februarie 2009 aveam 48 de kg, acum am 53 de kg la 1,63 cm.
Fac masaj de 2 ori pe saptamana si merg de 3-5 ori pe saptamana la sala. Am mai dat 2-3 kg jos dar le-am pus innapoi. PROBLEMA MEA ESTE : MANCATUL SEARA SI NERESPECTAREA CELOR 3 MESE SI GUSTARI!!!
Azi am gasit acest site si sunt f incantata de faptul ca pot calcula caloriile mancate si ma invata sa am 3 mese + gustari pe zi.... sper sa reusesc sa ajung sa le respect!!!!!!!!!!!

Buna Daphne si bine ai venit in familia noastra
Obligatoriu trebuie sa iti faci unele schimbari in regim, mancatul seara nu este deloc util si in plus ingrasa

Ma bucur ca iti place calculatorul nostru de calorii, este o unealta foarte utila cand vrei sa tii cont de tot ceea ce papi pe parcursul unei zile, de asemenea mai sunt si valorile proteinelor, grasimilor si carbohidratilor, care este bine sa fie cuprinse in limite normale


Citat:
Anterior postat de Daphne Vezi mesajul
Care este greutatea ce se ia in considerare cea de dimineata sau cea de seara?

Azi am reusit sa ma tin de caloriile ce trebuia sa le consum!
Am facut seara 1 ora steper si 1 ora fitness.

Am vazut la alte persoane ca reusesc sa-si masoare si cate calorii pierd daca fac exercitii... dar probabil la mine nu e valabil ca io fac de 1 1/2 sala.
Se cantareste dimineata, pe stomac gol, ai facut o vizita la baie si au trecut 15 minute de la trezit Aceea este greutatea reala

Ceea ce ai vazut la alte persoane poti face si tu
Cand iti creezi meniul vezi ca ai scris in partea dreapta : Consum calorii (selectează)
apesi pe selecteaza si scrii in dreptul activitatii fizice minutele dupa dai adauga la meniu

Iti doresc multa bafta, chiar daca nu ai mult de slabit este important sa reusesti sa duci treaba pana la capat

Succes
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii