View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 22 apr 2010, 23:23:40
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Am slabit 31 kg in 4 luni - Jurnal AlexisM

Citat:
Anterior postat de AlexisM Vezi mesajul
Datorita dieteti sarace in carbohidrati si bogata in proteine am reusit sa slabesc 31 kg in 4 luni.
Din pacate n-am reusit sa ma mentin, desi am slabit de 3 ori kg astea in decurs de 10 ani.
Se pare ca o problema mai veche si anume un adenom hipofizar imi impiedica capacitatea de controlare a greutatii pe lunga durata.
Desigur ca hipotiroidismul pe care il tratez de peste 20 de ani isi spune si el cuvantul.
Am obosit sincer va spun si am ajuns la capatul rabdarilor.... NU MA MAI SUPORT!
Mi-as dori sa arat din nou asa cum aratam in fotografia de la profil.
Nu stiu ce sa mai fac si cum anume sa ma controlez, cu ce anume sa-mi distrag atentia.
Am remarcat ca in timp cu cat ma gandesc mai mult la slabire cu atata ma enervez mai tare si ma ingras.
Help please!
Buna Alexis si bine ai venit printre noi

Nu stiu multe despre aceasta afectiune, de aceea nu o sa ma bag in sfaturi, ca sa nu te incurc mai tare

Te inteleg, stiu ce inseamna sa slabesti de n-ori si iar sa o iei de la capat.

Alimentatia pe care o adopti dupa ce termini dieta, cum este? Contine prea multi carbohidrati rai?

Am vazut steguletul Canadei la profilul tau, ma gandesc ca sunt acolo doctori care sa te poata trata, stii tu cum e in Romania.... poate acolo e altfel.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii