View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 23 iul 2009, 18:14:31
Dirty Diana's Avatar
Dirty Diana Dirty Diana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iul 2009
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: orice dieta care ingrasa
Date: 170cm, 41kg
Mesaje: 22
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vrea cineva sa se ingrase?

Salut, Mishuta!
Am spus in mare cam cat am mancat, nu am monitorizat chiar totul
( de ex am uitat sa spun ca am mancat pe nerasuflate vreo doua ciocolate Poiana intregi),
si am mai uitat si savarina si de eclere.... Uituca mai sunt!
Are mama cartea lui Montignac (vrea sa aiba un stil de viata sanatos, nu sanatos, ca si ea e o slabaturaa....., si mi-a "vandut" si mie niste ponturi in legatura cu zaharul rafinat, care citesc din Monti: "este otrava societatii moderne".... Deci mama ce imi face imi casa(prajituri, torturi, inghetata etc) au zaharina, ma rog....
Iar la sucuri, mie nu-mi plac cele din comert si beau fie compoturi, fie imi storc niste legume, si m-am aranjat. Adevarul e ca m-am obisnuit cu alimente naturale: daca e sa manac chips-uri sau snacks-uri mi se facerau si ma opresc, desi imi fac cu ochiul...
( ce e nesanatos ispiteste parca mai tare, nu-i asa?)

Spor la slabit, Mishuta! Ti-am citit niste pagini dejurnal si vad cat esti de hotarata, asadar stiu ca o sa-ti atingi telul.
__________________
In our darkest hour
In my deepest despair
Will you still care?
Will you be there? (Michael Jackson- "Will You Be There")
Dirty Diana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1789 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi. Pentru a slăbi 1.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1402 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat