View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 25 iul 2009, 08:40:00
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Un jurnal...pentru schimbare!

Ok,deci problema e altundeva de fapt.
Sport faci?Daca nu,eu zic sa incerci,si daca rei destul de mult vei si reusi sa devii dependenta de el,si sa lasi mancarea.
Nu prea stiu cum sa iti explic cum ma simteam eu cand faceam sport zilnic.Parca aveam alt corp,sau corpul meu cu mai mult de 10 ani in urma.Era super,si culmea,ca inca mentin starea asta aproape,cu toate ca nu am mai facut sport de 3 saptamani.Dar m-am apucat iar,hihihi.
Te asigur ca iti trec toate dependentele,si devii dependenta de sport.Si asta de adevaratelea,pt ca dupa sport se secreta hormonul fericirii.
Si am urat toata viata mea sa fac sport,si acum doua seri cand am facut din nou am fost in extaz,si sper fericirea mea am reusit sa fac 40 de minute fara nici o problema.
Incearca vreo 3 saptamani sa faci un sport cardio,si pe urma sa imi spui cum te simti.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]