View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 13:59:47
monamaria's Avatar
monamaria monamaria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2010
Locaţie: neamt, Romania
Vârsta: 46
Dieta: rina
Date: 175cm, 96kg
Mesaje: 294
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 5 mesaje
Implicit Re: cum sa slabesc 20 de kg?

dieta south beach am mai incercat-o..si am dat jos 6 kg in aproape 2 sapt...dar.....pe atunci aveam un job care presupunea naveta si mi-a fost f dificil sa o mai tin...asa ca cele 6 kg au fost rapid puse la loc plus alte vreo 6....si acest regim dukan e destul de asemanator,doar ca in prima faza se consuma numai proteine(pina in 10 zile)....acum stau acasa si am timp sa-mi fac gratare...aseara am gatit pentru familie si pot spune ca eu mi-am mincat gratarul si brinzica fara a-mi fi pofta....si fetelor le-am dat la desert tiramisu si nici nu am simtit nevoia sa gust...nu stiu ce s-a intimplat...dar ar fi perfect sa fie asa....doar ca azi ma simt cam ametita..am luat calciu si magneziu dar nu imi trece...sper sa fie ceva temporar...o zi buna
monamaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1999 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 708 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]